«ՎՈՐՈՆԵԺԻ ՄԱՐԶԻ ԱՐՏԱՀԱՆՄԱՆ ՆԵՐՈՒԺԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ»
«Իվենթսենթր» ընկերությունը՝ Հայաստանի Հանրապետության Արտադրողների և Դիստրիբյուտորների Ասոցիացիայի և Վորոնեժի մարզի Արտահանման աջակցման կենտրոնի հետ համատեղ, երկու երկրների ձեռներեցների միջև երկարաժամկետ համագործակցության հաստատման և խորացման նպատակով, 2019թ․ դեկտեմբերի 11-ից մինչև դեկտեմբերի 14-ը կազմակերպեց Հայաստանի Հանրապետության գործարար շրջանակների արտագնա պատասխան բիզնես առաքելությունը, որը տեղի ունեցավ «Վորոնեժի մարզի արտահանման ներուժի զարգացման հեռանկարները» առաջին միջազգային արտահանման ֆորումի շրջանակներում։ Պատվիրակության կազմում ներառվեցին Վորոնեժի մարզի ձեռնարկատերերից ապրանքների ձեռքբերումով հետաքրքրված «ՏԴ Իմպերիում» ՍՊԸ, «Նյուպլաստ» ՓԲԸ, «Լիա-Կ Գրուպ» ՍՊԸ և «Պենտա Փեյնթ» ՍՊԸ հայկական ընկերությունները։
Արտագնա պատասխան բիզնես առաքելության շրջանակներում հայկական ընկերությունները մասնակցեցին «Վորոնեժի մարզի արտահանման ներուժի զարգացման հեռանկարները» առաջին միջազգային արտահանման ֆորումի աշխատանքներին, որի առանցքային թեման ռուսաստանյան տարածաշրջանների տնտեսական ներուժի և արտահանման զարգացման հարցերն էին։ Ֆորումին անցկացվեց միջազգային կոնտակտային բորսա, ինչպես նաև հրավիրված փորձագետների մասնակցությամբ նիստեր, խորհրդատվություններ և կրթական դասախոսություններ։ Զուգահեռաբար հայկական ընկերությունների համար կազմակերպվեցին B2b հանդիպումներ ռուսական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ և այցելություններ Վորոնեժի շրջանի ձեռնարկություններ:

В РАМКАХ ПЕРВОГО МЕЖДУНАРОДНОГО ВОРОНЕЖСКОГО ЭКСПОРТНОГО ФОРУМА
Компания «Ивентцентр», при содействии Ассоциации производителей и дистрибьюторов Республики Армения и Центра поддержки экспорта Воронежской области с 11 по 14 декабря 2019 года в рамках Первого Международного Воронежского экспортного форума «Перспективы развития экспортного потенциала Воронежской области» организовала реверсную бизнес-миссию делегации деловых кругов Республики Армения,  заинтересованных в закупках продукции у предпринимателей Воронежской области с целью установления и  углубления долгосрочного сотрудничества между предпринимателями двух стран. В состав делегации вошли ООО «ТД Империум», ЗАО «Ньюпласт», ООО «Лиа-К Груп» и ООО «Пентапейнт».
В рамках реверсной бизнес-миссии делегация предпринимателей из Республики Армения приняла участие в работе Первого Международного Воронежского экспортного форума «Перспективы развития экспортного потенциала Воронежской области»,  ключевой темой которого были вопросы развития экспорта и экономического потенциала российских территорий. Форум прошел в формате сессий и дискуссий приглашенных экспертов, консультаций, образовательных лекций, а также международной деловой биржи контактов. Параллельно для представителей армянских компаний были  организованы B2b-встреч с представителями иностранных компаний, в том числе с посещением предприятий Воронежской области.