ԲԵԼԱՌՈՒՍԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄՈԳԻԼՅՈՎԻ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԻ ԳՈՐԾԱՐԱՐՆԵՐԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ԳՈՐԾՆԱԿԱՆ ԱՅՑԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ՝ ԵՐԵՎԱՆ
Ամսաթիվ՝ 22-25 հունվարի 2019
Վայր՝ Հայաստանի Հանրապետություն, ք. Երևան
Բելառուսական Առևտրաարդյունաբերական պալատի Մոգիլյովի մասնաճյուղի նախաձեռնությամբ, Երևանի Առևտրաարդյունաբերական Պակատը և Իվենթսենթր ընկերությունը 2019 թ. հունվարի 22-25 կայացավ Բելառուսի Հանրապետության Մոգիլյովի մարզի ձեռնարկությունների բիզնես առաքելությունը ք. Երևանում: Պատվիրակության կազմում էին՝ «Բել Էմսա» ՍՊԸ-ն, «Գոմսելմաշ» ԲԲԸ-ն, «Լիդագրոպրոմմաշ» ԲԲԸ-ն և«Մոգիլյևվի մետալուրգիական գործարան» ԲԲԸ-ն:
Հունվարի 23-ին տեղի ունեցաn կլոր սեղաններ ՀՀ Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ի.Վ. Նազարուկի հետ և Երևանի առևտրաարդյունաբերական պալատում, որից հետո 2019 թվականի հունվարի 23-ին և 24-ին կազմակերպվել են այցելություններ պրոֆիլային հայկական ձեռնարկություններ:
2019 թ. Հունվարի 24-ին նաև կազմակերպվել է այցելություն հայ-բելառուսական առևտրի տուն «Ար-Բե» ՍՊԸ-ն, ծանոթություն առևտրի տան աշխատանքի հետ, համագործակցության հարցերի քննարկում:

ВИЗИТ ДЕЛЕГАЦИИ ДЕЛОВЫХ КРУГОВ МОГИЛЕВСКОЙ ОБЛАСТИ РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ В Г. ЕРЕВАН
По инициативе Могилевского отделения Белорусской Торгово-промышленной палаты, совместно с Ереванской Торгово-промышленной палатой и «Ивентцентром» с 22 по 25 января 2019 г. в г. Ереван состоялась Бизнес-миссия предприятий Могилевской области Республики Беларусь. В состав делегации вошли ООО «Бел Эмса», ОАО «Гомсельмаш», ОАО «Лидагропроммаш», и ОАО «Могилевский металлургический завод».
23 января состоялись Круглые столы с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Беларусь в Республике Армения И.В. Назаруком в Ереванской Tоргово-промышленной палате, после чего были организованы посещения профильных армянских предприятий 23 и 24 января 2019 года. 24 января 2019 года также было организовано посещение ООО «Армяно-Белорусский торговый дом «Ар-Бе», ознакомление с работой торгового дома, обсуждение вопросов сотрудничества.