ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԴԱՇՆՈՒԹՅԱՆ ԿՐԱՍՆՈԴԱՐԻ ՄԱՐԶԻ ԳՈՐԾԱՐԱՆ
Կրասնոդարի մարզի Փոքր և միջին ձեռնարկությունների արտահանման ուղղված սուբյեկտների աջակցման համակարգող կենտրոնի նախաձեռնեռնությամբ (Արտահանման աջակցման համակարգող Կենտրոն), Հայաստանի Հանրապետության Արտադրողների և Դիստրիբյուտորների Ասոցիացիայի և «Իվենթսենթր» ընկերության հետ համատեղ 2020թ․ մարտի 16-ից մինչև մարտի 20-ը ք․ Երևանում կայացավ Ռուսատանի Դաշնության Կրասնոդարի Մարզի Ձեռնարկությունների Բիզնես առաքելությունը։ Պատվիրակության կազմում էին՝ «Ունիպակ» ՍՊԸ, «ՏայլԿրաֆտ» ՍՊԸ և «ԻննովաՄաշիների» ՍՊԸ։
Մարտի 17-ին տեղի ունեցավ այցելություն Հայաստանի Հանրապետության Արտադրողների և Դիստրիբյուտորների Ասոցիացիա, որից հետո 2020թ․ մարտի 17-ին և 18-ին կազմակերպվել են այցելություններ պրոֆիլային հայկական ձեռնարկություններ, ծանոթություն հայկական ընկերությունների աշխատանքի հետ, համագործակցության հարցերի քննարկում, ինչպես նաև կազմակերպվել են ONLINE բանակցություններ ՀՀ համապատասխան կառույցների և ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։

ВИЗИТ ДЕЛЕГАЦИИ ДЕЛОВЫХ КРУГОВ КРАСНОДАРСКОГО КРАЯ
По инициативе ЦЕНТРА КООРДИНАЦИИ ПОДДЕРЖКИ ЭКСПОРТНО-ОРИЕНТИРОВАННЫХ СУБЪЕКТОВ МАЛОГО И СРЕДНЕГО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА КРАСНОДАРСКОГО КРАЯ (Центр координации поддержки экспорта), совместно с Ассоциацией производителей и дистрибьюторов Республики Армения и «Ивентцентром» с 16 по 20 марта 2020 г. в г. Ереван состоялась Бизнес-миссия предприятий Краснодарского Края Российской Федерации. В состав делегации вошли ООО «Унипак», ООО «ТайлКрафт» и ООО «ИнноваМашинери».
17 марта состоялось посещение Ассоциации дистрибьюторов Республики Армении, после чего были организованы посещения профильных армянских предприятий 17 и 18 марта 2020 года, ознакомление с работой армянских компаний, обсуждение вопросов сотрудничества, а также были организованы переговоры в режиме ONLINE с представителями профильных структур и компаний Республики Армения.