«Ուդմուրտիայի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև ապրանքաշրջանառության զարգացման հեռանկարները» կլոր սեղանի վարումը «Ուդմուրտիայի գործարար կամուրջը Ուդմրուտիայում» II Միջազգային բիզնես ֆորումի և IV «Ուդմուրտիայի հանրապետությունում Ներդրողների շաբաթվա»-շրջանակներում
Ամսաթիվ` 12 -16.10.2015
Վայր՝ Ուդմուրտիայի Հանրապետություն, ք. Իժեվսկ
Կազմակերպիչները` Երեւանի Առտրաարդյունաբերական պալատ, Ուդմուրտիայի Հանրապետության արտահանման աջակցության կենտրոն և Իվենթսենթր
Երկրորդ միջոցառմանը ներկա էին՝ Ուդմուրտիայի կառավարության անդամներ, դեսպանատների, գլխավոր հյուպատոսությունների, տարբեր միությունների և ասոցիացիաների ներկայացուցիչներ, տարբեր երկրների (Ռուսաստան, Ղազախստան, Չինաստան, Իրան, Արգենտինա, ԱՄՆ, Իտալիա, Գերմանիա, Ֆրանսիա, Ավստրիա և Հունգարիա) ընկերությունների ղեկավարներ: Ինչպես նաև գործարարներ, ներկայիս արտահանողներ և արտաքին տնտեսական գործունեության ոլորտի փորձագետներ: Հայաստանի Հանրապետությունից միջոցառմանը մասնակցում էին «Իվենթսենթր» ՍՊԸ-ի տնօրեն, Երևանի Առևտրաարդյունաբերական պալատի ներկայացուցիչ Իվանով Կարեն Վյաչեսլավովիչը և «Օվալ Պլաստիկ» ՍՊԸ-ի մարքեթինգի տնօրեն Խալաթյան Նարեկը:

Проведение круглого стола по теме «Перспективы развития товарооборота между Удмуртской Республикой и Республикой Армения» в рамках II Международного бизнес-форума «Бизнес-мост в Удмуртии» и IV «Недели инвестора в Удмуртской Республике»
Дата: 12.-16.10.2015г.
Место: Удмуртская Республика, г. Ижевск
Организаторы: Торгово — Промышленная Палата Еревана, Центр координации поддержки экспорта Удмуртской Республики и Ивентцентр
В втором по счету мероприятии приняли участие члены Правительства Удмуртской Республики, представители Посольств, Генеральных консульств, различных союзов и ассоциаций, руководители компаний из разных стран (России, Казахстана, Китая, Ирана, Аргентины, США, Италии, Германии, Франции, Австрии и Венгрии), а также бизнесмены, действующие экспортеры и эксперты в сфере ВЭД. От Республики Армения в мероприятии принял участие Директор ООО «Ивентцентр», представитель Ереванской торгово-промышленной палаты Иванов Карен Вячеславович и Директор по маркетингу ООО «Овал Пластик» Халатян Нарек.