Ռուսաստանի Դաշնության Պենզայի շրջանի գործարարների բիզնես առաքելություն Հայաստանի Հանրապետություն
Պենզայի շրջանի Առևտրաարդյունաբերական պալատի նախաձեռնությամբ, Երևան քաղաքի Առևտրաարդյունաբերական պալատի և «Իվենթսենթր» ընկերության հետ համատեղ, 2017թ․-ի հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 03-ը կազմակերպվեց Պենզայի մարզի գործարարների բիզնես-առաքելություն ք․ Երևան։ Պենզայի պատվիրակության կազմում էին «Գեյզեր» ՍՊԸ, «Էլեկոմ ՊԷԿ» ՍՊԸ, «Ստալպրոմ» ՍՊԸ, Սվյատոբոր» ՍՊԸ, «Պենզայի ճշտգրիտ գործիքների գործարան» ՍՊԸ և «Տիրեովիտ» ՍՊԸ։
Նոյեմբերի 01-ին ՀՀ ԱԱՊ-ի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ կոնտակտային բորսա և b2b հանդիպումների Պենզայի և Հայաստանի մոտ 30 ընկերությունների մասնակցությամբ։
Նոյեմբերի 02-ին կազմակերպվեցին այցելություններ պրոֆիլային ձեռնարկություններ։
Բիզնես առաքելության արդյունքում ստորագրվեցին երեք պայմանագիր՝ ուղղված Պենզայի մարզի արտադրանքի մատակարարմանը դեպի Հայաստանի Հանրապետություն։

Бизнес миссия предпринимателей Пензенской области Российской Федерации в Республику Армения
По инициативе Пензенской областной Торгово-промышленной палаты, совместно с Ереванской Торгово-промышленной палатой и «Ивентцентром» с 31 октября по 03 ноября 2017г. в г. Ереван состоялась Бизнес-миссия Пензенских предприятий. В состав делегации вошли ООО «Гейзер», ООО «Элеком-ПЭК», ООО «Стальпром», ООО «Святобор», ООО «Пензенский завод точных приборов» и ООО «Тиреовит».
01 ноября в конференц зале ТПП РА прошла биржа контактов и в2в встречи с участием порядка 30 Пензенских и Армянских предприятий.
02 ноября были организованы посещения профильных предприятий.
По итогам бизнес-миссии заключены три контракта по поставкам Пензенской продукции в Республику Армения.