Ռուսաստանի Դաշնության Կրասնոդարի շրջանի Արտահանման աջակցության համակարգման կենտրոնի նախաձեռնությամբ, Երեւանի Առեւտրաարդյունաբերական պալատի և «Իվենթսենթր» Միջոցառումների Սպասարկման Կենտրոնի հետ համատեղ, ARMENIA EXPO 2017 Ունիվերսալ տարածաշրջանային առեւտրա-արդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորումի շրջանակներում տեղի ունեցավ Կրասնոդարի շրջանի և Հայաստանի գործարարների միջև կոնտակտային բորսա։ Միջոցառման նպատակն էր Կրասնոդարի ձեռնարկատերերի համար գտնել նոր գործընկերներ Հայաստանում և Հայաստանի Ձեռներեցներին գտնել նոր կամ լրացուցիչ մատակարարներ առավել բարենպաստ համագործակցության պայմաններով։
Կրասնոդարի շրջանի պատվիրակության կազմը
1. “Ինտեգրալ” ՍՊԸ` Կապի ցանցերի կառուցման համար նախատեսված տերմինալային մալուխային եւ խաչաձեւ միացվող սարքավորումների մշակում, արտադրություն եւ վաճառք:
2. “Սոլար” ՍՊԸ` լուսավորման սարքավորումների արտադրություն:
3. ԱՁ Օրլով Վ.Վ., «Սլադկոյեժկա հրուշակեղեն»` հրուշակեղենի արտադրություն եւ վաճառք:
4. “Գազտեխնիկա” ՍՊԸ` վթարային, անխափան, այլընտրանքային/ հիբրիդային էլեկտրամատակարարման սարքավորումների նախագծում և մատակարարում; վթարային, անխափան, այլընտրանքային/ հիբրիդային էլեկտրամատակարարման սարքավորումների մոնտաժում և տեղադրում; վթարային, անխափան, այլընտրանքային/ հիբրիդային էլեկտրամատակարարման սարքավորումների նորոգման-կարգաբերման աշխատանքների իրականացում; 5-ից մինչեւ 2000 կՎտ հզորությամբ դիզելային գեներատորների վրա հիմնված էլեկտրաէներգիայի արտադրության համակարգերի սարքավորումների վերանորոգում, տեխնիկական եւ երաշխիքային սպասարկում:
5. “ՔՏ” ՍՊԸ` գյուղատնտեսական արտադրող:
6.  “Դիալոգ” ՍՊԸ՝ չոր կաղնու փայտի կոնցենտրատի արտադրություն, որը կիրառվում է գինիների եւ թունդ ոգելից խմիչքների արտադրության մեջ:
7. “Լիգա Պակ” ՍՊԸ` մթերքը ջեռոցում տապակելու համար նախատեսված տոպրակների և ձեռնոցների արտադրություն և վաճառք:

По инициативе Центра координации поддержки экспорта Краснодарского края, совместно с Торгово-промышленной палатой города Еревана и Ивентцентром, в рамках универсального регионального торгово-промышленного выставочного форума АРМЕНИЯ ЭКСПО 2017, состоялась биржа контактов между предпринимателями Краснодарского края Российской Федерации и Республики Армения. Цель мероприятия для краснодарских предпринимателей была нахождение новых партнёров в Армении, а для армянских – нахождение новых или альтернативных поставщиков с наиболее выгодными условиями сотрудничества.
Состав делегации Краснодарского края
1. ООО «Интеграл»: разработка, производство и продажа оконечного кабельного и кроссового оборудования для построения сетей связи.
2. ООО «Солар»: производство светотехнического оборудования.
3. ИП Орлов В.В., Кондитерская фабрика «Сладкоежка»: производство и реализация кондитерских изделий.
4. ООО «ГАЗТЕХНИКА»: проектирование; поставка оборудования аварийного, бесперебойного и альтернативного/гибридного энергоснабжения; монтаж оборудования аварийного, бесперебойного, альтернативного/гибридного энергоснабжения; пуско-наладочные работы оборудования аварийного, бесперебойного, альтернативного/гибридного энергоснабжения; ремонт, техническое и сервисное обслуживание оборудования систем выработки электроэнергии на базе дизельных генераторов мощностью от 5 до 2000 кВт.
5. ООО «КТ»: сельхозпроизводитель.
6. ООО «ДИАЛОГ»: производство экстракта древесины дуба (сухого), который применяется при производстве вин и крепких алкогольных напитков.