ԿՈՍՏՐՈՄԱՅԻ ՄԱՐԶ՝ «ԿՈՍՏՐՈՄԱՅԻ ՄԱՐԶԻ ՏՆՏԵՍՎԱՐՈՂ ՍՈՒԲՅԵԿՏՆԵՐԻ ԱՐՏԱՀԱՆՄԱՆ ՆԵՐՈՒԺԸ»
«Իվենթսենթր» ընկերությունը՝ Հայաստանի Հանրապետության Արտադրողների և Դիստրիբյուտորների Ասոցիացիայի և «Կոստրոմայի մարզի ձեռներեցության ներդրումների եւ զարգացման գործակալություն» Պետական ինքնավար հաստատության աջակցությամբ, երկու երկրների ձեռներեցների միջև երկարաժամկետ համագործակցության հաստատման և խորացման նպատակով 2019թ․նոյեմբերի 11-ից մինչև նոյեմբերի 14-ը  կազմակերպեց Հայաստանի Հանրապետության գործարար շրջանակների արտագնա պատասխան բիզնես առաքելությունը։
Սկզբում ուսումնասիրություններ են իրականացվել Հայաստանում Կոստրոմայի մարզի ձեռնարկությունների արտադրանքի/ծառայությունների պահանջարկի նկատմամբ, այնուհետև ընտրվել են հայկական  փոքր և (կամ) միջին ձեռնարկություններ՝ իրենց ներկայացուցիչներին Կոստրոմայի մարզ հրավիրելու համար:
Առաջին օրը նոյեմբերի 12-ին գիտաժողովին ներկայացվեց Հայաստանի ընկերությունների շնորհանդեսը, որից հետո հայկական կազմակերպությունները մասնակցեցին կոնտակտային բորսայի աշխատանքներին և B2b հանդիպումներին, այնուհետև տեղի ունեցան այցելություններ Կոստրոմայի մարզի արտահանող ձեռնարկություններ։
Ըստ հայկական ընկերությունների ներկայացուցիչների՝ Կոստրոմայի մարզի գործարարների առաջարկները հետաքրքիր էին, կառուցողական և ընդունվել են քննարկման։

В КОСТРОМСКУЮ ОБЛАСТЬ С ПОСЕЩЕНИЕМ II МЕЖДУНАРОДНОЙ КОНФЕРЕНЦИИ
Компания «Ивентцентр», при содействии Ассоциации производителей и дистрибьюторов Республики Армения и Государственное автономное учреждение «Агентство инвестиций и  развития предпринимательства Костромской области» с 11-го по 14-е ноября 2019 года организовала реверсную бизнес-миссию делегации деловых кругов Республики Армения с целью установления и  углубления долгосрочного сотрудничества между предпринимателями двух стран.
Первоначально были проведены исследования по востребованности продукции/услуг костромских предприятий в Республике Армения, затем отбор субъектов малого и (или) среднего предпринимательства Республики Армения для приглашения представителей от этих предприятий в Костромскую область.
В первый день 12 ноября 2019 года на  конференции была представлена Презентация предприятий Республики Армения, после чего армянские компаний приняли участие в Работе биржи деловых контактов и встречи в формате В2В. Затем состоялось посещение предприятий-экспортеров Костромской области.
По оценке представителей закупщиков Республики Армении, предложения бизнеса Костромской области носили конструктивный характер, были интересны и приняты к рассмотрению.