Բիզնես-առաքելություն Բրյանսկ քաղաքում
Բրյանսկի մարզի Բիզնեսի աջակցության կենտրոնը և «Իվենթսենթր» կազմակերպությունը՝ Հայաստանի Հանրապետության դիստրիբյուտորների ասոցիացիայի աջակցությամբ՝ 2019թ. հոկտեմբերի 27-ից 30-ը կազմակերպել են հայ ձեռներեցների պատվիրակության բիզնես-առաքելություն Ռուսաստանի Դաշնության Բրյանսկի շրջանում՝ նպատակ ունենալով ամրապնդել երկարաժամկետ համագործակցություն ձեռներեցների միջև:
Միջոցառմանը մասնակցել են 5 կազմակերպություն Հայաստանի Հանրապետությունից և 16 ձեռներեց՝ Բրյանսկի մարզից: Բիզնես-առաքելության ծրագրով նախատեսված էր պաշտոնական հատված՝ B2B ֆորմատով կոնտակտների բորսա Հայաստանի Հանրապետության բիզնես-համայնքի ներկայացուցիչների հետ, ինչպես նաև այցելություն Բրյանսկի մարզի ձեռնարկություններ: Հայսատանի Հանրապետության կողմից ներկրման հիմնական ուղղությունները ցանցային նշանակության սննդամթերք, դեղորայք և շինանյութ, պոլիմերային հավելումներ առաջնային և երկրորդային ձևով, ինչպես նաև պոլիմերներ արտադրող բոլոր կազմակերպություններն են: Բիզնես-առաքելությանը մասնակցել են 5 ներկրող ձեռնարկությունների ներկայացուցիչներ՝ «Իմպերիում առևտրի տուն» ՍՊԸ,  «Պլենիում» ՍՊԸ, «Ագգա Լոգիստիկ» ՍՊԸ, «Նյուպլաստ» ՓԲԸ և «Պենտապենտ» ՍՊԸ: Սույն ձեռներեցները հանդիպումներ ունեցան Բրյանսկի կազմակերպությունների հետ՝ «ՍԱՎԱԼ» ՍՊԸ, «ՍԵԼՏԻՆԳ» ՍՊԸ, «ՋՈՒՍ-ԲՐՅԱՆՍԿ» ՍՊԸ, ԱՁ Շուրիկով Վ. Մ., ԱՁ Սիտնիկով Ի. Վ., «ԼԿՄ-Կամբիի» ՍՊԸ, «Բրյանսկի զեֆիրի գործարան» ՍՊԸ, «Բրյանսկի կաթնամթերքի գործարան» ԲԲԸ, «ԵԳՄ գրուպ» ՍՊԸ, «Ագռոռոս» ՍՊԸ, ԱՏ «Ստառոդուբսկի սիռ», «ԷԿՈ 3D» ՍՊԸ, ԳՖՏ Չուվառով Նիկոլայ Վասիլևիչ, ԲԸ «Բրյանկոնֆի»: Ներկայացված էին նաև կազմակերպություններ, որոնք զբաղվում են սննդամթերքի, հրուշակեղենի, այգեգործական գործիքների մատակարարմամբ: Վերջիններիս համար կազմակերպվել էին այցելություններ գործարաններ: Արդեն միջոցառման շրջանակներում մատակարարման համաձայնագիր կնքվեց ԱՁ Շուրիկով Վ. Մ.-ի (առևտրային ապրանքանիշ Tornadica) և «Ինվենտցենտր» ՍՊԸ միջև («Եվրազիա» Առևտրի տուն):

Бизнес-миссия в г. Брянск
Центр поддержки бизнеса Брянской области и компания «Ивентцентр», при содействии Ассоциации Дистрибьюторов Республики Армения организовали с 27 по 30 октября 2019 года реверсную бизнес-миссию делегации предпринимателей из Армении в Брянскую область Российской Федерации, с целью укрепления долгосрочного сотрудничества между предпринимателями.
В мероприятии приняло участие 5 компаний из Республики Армения и 16 предпринимателей Брянской области. Программа бизнес-миссии предусматривала официальную часть, биржу-контактов в формате B2B с представителями бизнес-сообществ Республики Армения, а также посещение предприятий Брянской области. Основными направлениями, заинтересованными в импорте со стороны Республики Армения, являются компании по производству всех пищевых продуктов сетевого назначения, лакокрасочных и строительных материалов, полимерных добавок, полимеров в первичном и вторичном виде. В бизнес-миссии приняли участие представители пяти компаний — импортеров: ООО «Торговый Дом Империум», ООО «Плениум», ООО «АГГА ЛОГИСТИК», ЗАО «Ньюпласт» и ООО «Пентапейнт». Данные предприниматели провели встречи с брянскими компаниями: ООО «САВАЛА», ООО «СЕЛТИНГ», ООО «ДЖУС-БРЯНСК», ИП Шуравко В.М., ИП Ситников И.В., ООО «ЛКМ-Камбий», ООО «Брянская зефирная фабрика», ОАО «Брянский гормолзавод», ООО «ЕГМ Груп», ООО «Агророс», ТД «Стародубский Cыр», ООО «ЭКО 3D», КФХ Чуваров Николай Васильевич, АО «Брянконфи». Также были представлены компании, занимающиеся поставками пищевых продуктов, кондитерских изделий и садового инвентаря. Для них были организованы выезды на предприятия. Уже в рамках мероприятия было подписано соглашение о поставке между компаниями ИП Шуравков В.М. (торговая марка Tornadica) и ООО «Ивентцентр» (Торговый дом «Евразия»).