Հայ ձեռներեցների բիզնես-առաքելություն Ալթայի շրջան
ՀՀ պատվիրակությունը 2021թ․ մայիսի 24-26 Արտահանման աջակցության կենտրոնի նախաձեռնությամբ հյուրընկալվեց Ալթայի ՓՄՁ հիմնադրամում։
Հայկական ընկերությունների ղեկավարները մի շարք հանդիպումներ են ունեցել Ալթայի շրջանի փոքր ու միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ: Կազմակերպվել են ինչպես B2B հանդիպումներ, այնպես էլ թիրախային հանդիպումներ նախապես պլանավորված ժամանակացույցով։
Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնում էին շինարարության, դեղագործության և դիստրիբյուտորական ոլորտի ընկերությունները:
Գործնական այցի շրջանակներում հաջող բանակցությունների արդյունքում առաջիկայում առավել մանրամասն կքննարկվեն արտահանման պայմանագրերի կնքման պայմանները:

Реверсная Бизнес Миссия предпринимателей Армении в Алтайский край
С 24 по 26 мая 2021 года на площадке Алтайского фонда МСП при содействии Центра поддержки экспорта был организован приём делегации из Республики Армения.⠀
Руководители армянских компаний провели ряд встреч с представителями малого и среднего бизнеса Алтайского края. Были организованы как B2B встречи, так и точечные посещения в целевые компании по заранее запланированному графику.
Республику Армения представили компании из строительного сектора, фармацевтики и дистрибьюции.
Благодаря успешным переговорам в рамках делового визита в ближайшее время более подробно будут оговорены сроки заключения экспортных контрактов.